Wakacje

   Mieliśmy się odezwać przed 1 czerwca, ale też jesteśmy dziećmi i jak to dzieci, zapomnieliśmy, ale nie o Was. Liczne imprezy, spotkania, nawał pracy –to wszystko spowodowało, że zamilkliśmy na tak długi czas. Tymczasem krótkie podsumowanie wydarzeń. 1 czerwca czyli Dzień Dziecka obchodziliśmy radośnie i hucznie. We wszystkich klasach rodzice przygotowali poczęstunek. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy wakacyjne piosenki, organizowaliśmy konkursy i zawody. Wielu z nas wyszło na spacer do Zielonego Lasu, inni poszli z wychowawcami na lody, a jeszcze inni wzięli udział w turniejach sportowych czy w tradycyjnym turnieju klas szóstych, które rywalizowały w różnych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. Było bardzo wesoło, gwarno i przyjaźnie (obejrzyjcie fotorelację). Zwycięzcą została klasa 6b. Na zakończenie wszyscy otrzymali pyszne kolorowe cukierki. Roztańczeni i rozśpiewani, wyczerpani zmaganiami pierwszoczerwcowymi szczęśliwie układaliśmy się do kolorowych snów.
   Kilka dni później bohaterami w szkole znów byli szóstoklasiści. Odbył się uroczysty pożegnalny bal, na którym uczniowie w galowych zatańczyli poloneza strojach na placu szkolnym, następnie wystąpili w programie artystycznym wyreżyserowanym przez p. Edytę Talarowską. A potem była już tylko dobra zabawa prowadzona przez profesjonalnego DJ Krzyśka i wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie. Bal na długo pozostanie w pamięci (jego atmosferę utrwaliliśmy na zdjęciach).
   Trzecioklasiści rozstawali się z pierwszym etapem nauki w podobny sposób. Długi weekend oderwał nas na chwilę od szkoły. Kiedy wróciliśmy w poniedziałek, okazało się, że do wakacji został tylko jeden krok. Ostatni tydzień nauki to wielkie zamieszanie: sprzedajemy podręczniki, porządkujemy pod okiem nauczycieli gabinety, szóstoklasiści biegają z obiegówkami, zabezpieczamy sprzęt, rozliczamy się z książek w bibliotece szkolnej, odbywamy ostatnie wspólne wędrówki, na lekcjach wychowawczych rozmawiamy o mijającym roku szkolnym i porównujemy cenzurki, które wręczone zostały na ostatnim uroczystym apelu.
   20 czerwca rozpoczęły się wakacje, a 22 nadeszło kalendarzowe lato. Niestety tylko kalendarzowe, bo za oknem pochmurno, szaro, deszczowo i wietrznie, słońce bez uśmiechu. Możemy mieć tylko nadzieję, że przezwycięży słabość i wkrótce ogrzewać nas będzie swym ciepłem.
   Zokazji wakacji życzymy Wam ciepłych, radosnych, szczęśliwych chwil oraz przyjemnie spędzanego wolnego czasu. Wracajcie do szkoły we wtorek 1 września opaleni, silni, duzi i zdrowi. I wówczas znów się spotkamy.
* * *
Jeśli będziecie mieli ochotę, to opowiadajcie nam historie wakacyjne na naszej stronie. Najciekawsze (za Waszą zgodą) opublikujemy. Do usłyszenia i zobaczenia.
Administratorzy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content