Wizyta Świętego Mikołaja albo cała prawda na temat śniegu!

   W piątek, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Jego wizyta zawsze budziła w uczniach spore emocje. Na twarzach dzieci gości wówczas uśmiech, lekcje wydają się być krótsze, a nauczyciele mniej wymagający.
   Mikołaj pytał uczniów, czy wiedzą, co jest w życiu najważniejsze. Padały różne odpowiedzi, wszystkie trafne. Jednak Święty miał coś innego na myśli – zaznaczył, iż najważniejsze w życiu jest to, by nikt nigdy nie był przez nas smutny, by nikt przez nas nie płakał. Ujawnił on także prawdę na temat śniegu. Otóż, jak się okazuje, nie powstaje on w chmurach, nie jest wynikiem działania praw natury. Mikołaj powiedział, iż jeszcze w listopadzie odwiedził Pana Boga i, co dziwne, był On smutny. Nasz gość zapytał Wszechmogącego, dlaczego się smuci. Ten odrzekł: „Patrzę na Ziemię i widzę, że jest ona szara, ciągle pada deszcz, tworzy się błoto, wieje zimny wiatr, zwierzęta zapadły w sen zimowy, nie napawa to optymizmem. Nie mogę na to pozwolić. Rozkażę aniołom, aby zrzuciły na świat pióra ze swych skrzydeł. Ziemia stanie się biała, zostanie przykryte to, co szare i nieprzyjemne, na twarzach ludzi pojawi się uśmiech – i ja również stanę się weselszy”. Trzeba przyznać, Mikołaj zaskoczył nas swoją opowieścią. Inaczej teraz będziemy patrzeć na śnieg.
   Potem Święty, bez względu na to, czy ktoś był grzeczny, czy niegrzeczny (Mikołaj nie pamięta złego, woli widzieć w każdym tylko dobro, nawet jeśli jest go bardzo mało), wręczył dzieciom paczki.
   Do zobaczenia za rok! Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content