Wizyta Kolejarza w klasach III


Dzień Kolejarza obchodzimy 25 listopada. Święto to jest doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom historii kolei i zawodu kolejarza W ramach realizacji projektu „Czytam z Klasą” uczniowie klas trzecich po omówieniu lektury pt. „O psie, który jeździł koleją” postanowili poznać bliżej zawód kolejarza. Nasz gość, pan Marcin Gardoń opowiedział uczniom o swojej pracy, pokazał mundur kolejarza oraz akcesoria związane z pracą konduktora. Wizytę odbył we wszystkich klasach trzecich. Uświadomił dzieciom jak bezpiecznie podróżować pociągami oraz jak zachowywać się w czasie pobytu na dworcu w sytuacji zagrożenia. Opowiedział również ciekawą przygodę o kotku, który również jak bohater lektury podróżował koleją. Uczniowie mieli okazję przymierzenia czapki kolejarza i obejrzeć inne rekwizyty. Na zakończenie złożyliśmy panu kolejarzowi serdeczne życzenia oraz wręczyliśmy w podziękowaniu dyplom i słodki upominek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze oraz przyczyniło się do pogłębienia naszej wiedzy na temat zawodu kolejarza.

Uczniowie klas trzecich
wraz z wychowawcami

Wizyta kolejarza w klasach III

fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content