Święto Niezapominajki 14.05.2010 r.

 1. Spotkanie członków LOP-u na placu apelowym (godz. 9.50).
 2. Historia Święta Niezapominajki –wystąpienie prezesa LOP-u, pani dyr. Ewy Krauze-Michalskiej.
 3. Wiersze i rymowanki o niezapominajce –recytacje dzieci.
 4. Piosenka pt. „Czarodziejskie nasionko” (Daria Antoniewicz, kl. IIc).
 5. Wysiewanie nasion niezapominajki do skrzynek przez najmłodszych ogrodników (przedstawiciele kl. I, kl. II i kl. III).
 6. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę okolicznościową z niezapominajkami (wręczenie nagród).
 7. Wyróżnienia za konkurs „Z ekologią na ty” przeprowadzony dla członków LOP-u z kl. II i kl. III.
 8. Egzamin na młodego przyrodnika.
 9. Pasowanie członków LOP-u kwiatem niezapominajki przez Paulę Robińską.
 10. Wręczenie legitymacji członkowskich LOP-u.
 11. Zakończenie uroczystości.
Uczniowie klas pierwszych z okazji
Święta Niezapominajki 
w sposób poetycki przedstawili niezapominajkę.


Niezapominajki są to kwiatki z bajki, 
gdy siądziesz na łące, 
to szepczą skromnie: 
nie zapomnij o mnie! 
          Paulina Peszek, kl. 1a 

Niezapominajko, niezapominajko, 
Jesteś ty cudna wiosny przypominajka. 
Niebieska jak niebo, z oczkiem żółtym jak słonko. 
Moja niezapominajka -bajka. 
          Jagienka Śmiłowska, kl. 1a 

Nie zapomnij uczniu drogi 
o szacunku do przyrody! 
Ja zaś Niezapominajka, kwiatek malusieńki, 
rosnę sobie nad potoczkiem 
i mrugam żabim oczkiem: 
nie zapomnij o mnie! 
          Miłosz Szkolny, kl. 1c 

W moim ogródku na rabatce 
Przy małej niebieskiej chatce 
rośnie maleńki, błękitny kwiatek – niezapominajka 
– podpowiada bratek. 
          Maciej Rysiewicz, kl. 1c

 

 


    Dnia 14 maja obchodziliśmy Święto Niezapominajki zorganizowane przez członków szkolnego koła LOP-u wraz z ich opiekunami. Pięknie przystroiliśmy hol szkolny błękitnymi kwiatkami oraz plakatami. W tym „błękitnym” nastroju spotkaliśmy się z prezesem zarządu LOP-u w Żarach panią Ewą Krauze-Michalską, która opowiedziała dzieciom o niezapominajce i podkreśliła, że niezapominajka stała się symbolem naszej kultury ekologicznej. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje wierszyki o tym bajkowym kwiatku. Następnie była piosenka „Czarodziejskie nasionko” zaśpiewana przez Darię Antonkiewicz, a po chwili mali „przyrodnicy” wysiali nasionka niezapominajki i postanowili wyhodować je na przyszły rok. Było mnóstwo nagród za najładniejszą kartkę okolicznościową z niezapominajkami i za różne konkursy ekologiczne. Ciekawostką i chyba największą atrakcją, szczególnie dla pierwszaków był zabawny egzamin na przyrodnika. Co chwilę coś się działo „jak to w przyrodzie”. Najpierw usiadły „muszki” na noskach członków LOP-u, był deszczyk, kolory przyrody na twarzach , poznawanie kwaśnych i słodkich smaków przyrody oraz sprawdzian siły, zwinności i wytrwałości. Po złożeniu przyrodniczego przyrzeczenia odbyło się pasowanie „niezapominajką” na przyrodnika. Na zakończenie pani prezes LOP-u w Żarach uroczyście wręczyła legitymacje członkom Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przy SP 1. Niezapominajkowy dzień był wyjątkowy i bajkowy.
Zapraszamy na przyszły rok na niezapominajkowe spotkanie.
Kazimiera Ardelli

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content