Witamy Was serdecznie po długiej nieobecności!

    Jeszcze się dobrze nie obejrzeliśmy, a już mamy połowę października. Wrzesień rozpieszczał nas latem, więc trudno było zapomnieć o wakacjach. Ale mokry, zimny i wietrzny październik przywrócił nas do rzeczywistości. Czas zatem pomyśleć o nauce i obowiązkach szkolnych. Nie oznacza to, że w wolnym czasie macie się tylko uczyć. Wykorzystajcie go na odpoczynek, wyjścia na spacery, zabawy i gry sportowe czy też czytanie, które „najlepiej smakuje” w chłodne, deszczowe, ponure dni i wieczory pod ciepłym kocem i „parasolem lampy”. Nie zapominajcie o obejrzeniu wartościowych filmów, odwiedzaniu z rodzicami żarskich miejsc kultury czy rowerowych wycieczkach (bez względu na pogodę).
    Szkoła oferuje Wam również wiele atrakcyjnych zajęć. Możecie na nich realizować swoje zainteresowania, rozwijać umiejętności twórcze, czerpać wiedzę. Zapamiętajcie: zjawiska kultury masowej (np. gry komputerowe), które kojarzone są z atrakcyjnym życiem, tak naprawdę często są po prostu różnymi odmianami zła (oznacza to, że zamiast mówić, krzyczycie do siebie -tak jak robią to bohaterowie -zamiast bawić się, szarpiecie, popychacie, bijecie, zatracając w ten sposób różnicę między zabawą a formami agresji). Proponujemy Wam interesujące zajęcia czytelnicze prowadzone przez polonistów, nauczycieli biblioteki i świetlicy, zajęcia dziennikarskie, na których możecie sprawdzać się w roli początkujących dziennikarzy i operatorów DTP (to oni opracowują gazetę przy pomocy techniki komputerowej), zajęcia teatralne i plastyczce, które pozwolą Wam ujawniać emocje twórcze. Tak więc propozycji na jesień, tę szczególnie dżdżystą, mamy wiele. Wystarczy, że po prostu zaczniecie z nich mądrze korzystać. My zaś zachęcamy do odwiedzania naszej wspólnej szkolnej strony, do współtworzenia jej i twórczego rozwijania. Proponujemy zatem, byście przesyłali nam ciekawe, zaskakujące, śmieszne, ale i pokazujące powagę życia zdjęcia, własną twórczość (opowiadania, wiersze, jakieś rozproszone myśli, rysunki, w których będziecie wypowiadać siebie lub nastroje Waszych rówieśników). Już za tydzień zaprezentujemy Wam kilka wakacyjnych opowiadań, wybranych spośród wysłanych przez Was podczas wakacji i we wrześniu. Tradycyjnie żegnamy Was wierszem.

  JESIENNE LIŚCIE
Kończy się lato w przepych bogate
I zmienia, zmienia piękną swą szatę.
Drzewa po świeżej, bujnej zieleni
Wdziewają złote barwy jesieni.
      A te radosne barwy jesienne
     Jakże są cudne, chociaż odmienne:
     Złoto, brąz, mosiądz, czerwień, oliwa
     Tworzą rozkoszne dla oczu dziwa.
Pogodnie, cicho i uroczyście
Spływają z wolna na ścieżkę liście,
A gdy spieszymy do szkoły drogą,
Raźnie szeleszczą, szumią pod nogą.
     Cieszmy się, cieszmy, chłopcy, dziewczęta,
     Ze o jesieni lato pamięta:
     Zda się jak gdyby w liście więdnące
     Zaklęło ciepłe, lipcowe słońce.
 
  Kiedy wiatr zdrowym zachwieje dębem,
Strząsa zeń liście z falistym wrębem.
Jesiony ronią liście pierzaste,
A klony sieją — pięciopalczaste.    
     Brzozie, topoli, grabowi, lipie
     Wiatr zrywa liście i sypie, sypie,
     A czasem z góry lecą znienacka
     Kasztany: lśniące, brunatne cacka.
Patrzmy na drzewa i śledźmy bacznie,
Gdzie w liściach kasztan skrył się nieznacznie,
Bo wstyd by było naszemu gronu
Szukać kasztana pod drzewem… klonu.

                                         Leopold Staff

I takiej właśnie bajecznej obfitującej w piękne barwy jesieni życzymy Wam drodzy uczniowie.

Administratorzy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content