Wirtualna przygoda klasy 4d z Lego Bits and Bricks


Królestwo Cybit to szczęśliwe i przyjazne miejsce… unoszące się w cyfrowej chmurze w cyberprzestrzeni. Zaludniają ją „Bity” – małe roboty LEGO, które rozwiązują łamigłówki i uczą się programów. Cybitem rządzi król Bit i jego córka, księżniczka Bittina, która strzeże tajemnicy CODEX-u – cyfrowych klocków, które pomagają Bitowi w rozwiązywaniu zagadek. Uczniowie klasy 4d na lekcji informatyki udali się do tej krainy. Sterując małym robotem Bitem dzieci uczyły się pisania kodu, tworzenia algorytmów dzięki którym bohater z miejsca startu docierał do wskazanego miejsca – Mety (biało-fioletowa szachownica). Tworząc algorytmy uczniowie używali powtórzeń, wskazując pod wybranym poleceniem ile razy będzie ono wykonane. Zapraszamy do krainy Lego Bits and Bricks i królestwa Cybit.

Cezary Sułkowski i uczniowie klasy 4d


Lego - kodowanie

fot. Cezary Sułkowski

Lego Bits and Bricks

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content