Wiosna już jest!

   Tuż przed 21 marca nagle się ociepliło, śniegi zalegające pobocza dróg i na polach w oka mgnieniu stopniały, a spod ziemi wyłoniły się nieśmiało przebiśniegi, krokusy, przylaszczki, pierwiosnki. Widać te zmiany zwłaszcza w ogródkach działkowych. Uaktywniły się też ptaki. Słychać ich świergot z każdego niemal drzewa czy krzewu. Szykują się do lęgów.
   Dzięki coraz wyższej temperaturze zrzucacie zimową odzież. Robi się kolorowo, czyli wiosennie. Ale widać też brzydkie pozostałości po zimie. Brud, śmieci, puszki, butelki, reklamówki. A może tak, drodzy Uczniowie, w wolną sobotę sami się skrzykniecie, weźmiecie grabki, worki na śmieci i zrobicie porządki przy swoim bloku, pod własnym oknem i balkonem? Przypatrzcie się, jak jest brudno i nieprzyjemnie. A wystarczy godzinka, dwie tzw. „czynu społecznego, raczej spontanicznego”, by wokół Was zrobiło się czysto i pięknie. Spróbujcie! Na pewno się uda.
   Tuż po świętach wielkanocnych szóstoklasistów czeka poważny egzamin. Trzymamy już teraz za nich kciuki, by uzyskali jak najlepsze wyniki, zwłaszcza wymarzone 40 punktów. Zanim jednak to nastąpi, czeka wszystkich przerwa wiosenna, która trwać będzie od 1 do 6 kwietnia. Będziecie świecić jadło w koszyczkach, odwiedzać krewnych i… smacznie oraz dużo jeść świątecznych smakołyków. Tylko nie przejedzcie się.
   Na zakończenie chcielibyśmy życzyć Wam miłych wrażeń, tylko nie przesadzajcie z śmigusem-dyngusem w lany poniedziałek.
Administratorzy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content