Wideospotkanie z Kazachstanem

   Uczniowie klasy 5c wzięli w czwartek, 18 stycznia 2018 r., udział w wideospotkaniu z potomkami Polaków żyjących w Kazachstanie.
   W Żarach wybiło południe, w Astanie, stolicy Kazachstanu, było już po siedemnastej.
   Pan Daniel, nauczyciel języka polskiego, który wyjechał z Polski do pracy w tym kraju, rozmawiał z nami oraz swoimi podopiecznymi o pogodzie (panuje tam obecnie trzydziestostopniowy mróz, niedawno przeszła śnieżyca, część zajęć w szkołach jest odwołana), o samej Astanie, my opowiedzieliśmy o Żarach, bliskim sąsiedztwie Niemiec, o naszej szkole, pokazaliśmy, że u nas też gęsto pada śnieg. Pan Daniel podziękował za kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi (jego podopieczni byli zachwyceni naszymi ręcznie wykonanymi kartkami i szczerymi życzeniami).
   Uczniowie SP 1 zadawali pytania młodzieży kazachskiej, jedna z jej przedstawicielek przedstawiła się w języku polskim i opowiedziała krótko o sobie.
   Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej, pełnej uśmiechów atmosferze. To początek współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach z Kazachstanem. Warto zaznajamiać uczniów z Polski z losem rodaków, którzy z powodu kapryśnej historii zostali oderwani od ojczyzny.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content