WIDEOKONFERENCJE Z UCZNIAMI Z HISZPANII I FRANCJI W SP1

   Angielski to język o zasięgu ogólnoświatowym i jego znajomość jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim ważna jest prawdziwa komunikacja w tym języku. Uczniowie naszej szkoły co roku mają okazję ćwiczyć mówienie podczas spotkań na żywo z uczniami z całego świata (dwa lata temu odbyły się spotkania z Hiszpanami, w zeszłym roku z Czechami). We wtorek klasa 5D rozmawiała z uczniami z Hiszpanii, z miasta Sant Boi koło Barcelony. Natomiast klasa 5C z Francuzami, a dokładnie z francuskiej kolonii z wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim! Było więc bardzo egzotycznie.
   Dzieci przygotowały prezentacje o swoich krajach. Przedstawiły siebie, mówiąc kilka zdań o sobie i swoich upodobaniach w języku angielskim. Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09.) uczniowie starali się nauczyć kilka słów po hiszpańsku i francusku, powtarzając je za kolegami z zagranicy. Ogromną radość sprawiło nam, że mogliśmy nauczyć obcokrajowców kilku polskich wyrazów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Happy Birthday i pożegnaliśmy się.
   Spotkania wzbudziły wiele emocji. Było to niezwykłe przeżycie, podczas którego uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. Dzięki współpracy międzynarodowej uczniowie poznają również inne kultury i języki, ucząc się tolerancji.
   Te doświadczenia zostaną na długo w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnych wideokonferencji!
Izabela Mielniczek
nauczyciel języka angielskiego

Spotkanie z HiszpaniąSpotkanie z Francją

 

Film z wideo-spotkań:

 

Fotorelacja:

fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content