Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Z okazji Dnia Książki wręczono nagrody uczniom, którzy ksiązki kochają i czytają je z wielkim zapałem. Wyobraźcie sobie, że rekordzistka – Julka Danielczyk z klasy drugiej przeczytała ich w tym roku aż 91!
   W klasach 4-6 za wzorowe czytelnictwo nagrodzono Martę Świdkiewicz, która przeczytała 43 książki! Wśród wyróżnionych znaleźli się także Paweł Burzyński i Wiktoria Świątkiewicz z klasy 4c i Emilia Pękala z 4a oraz uczniowie klas młodszych: Kinga Kryszczuk z 2b, Sebastian Kajdan z 1a, Wiktoria Dembska z 1a, Roksana Łobodzie z 1a, Mateusz Koper z 1c i Kacper Broński z 3c. To wspaniałe, że w dobie komputerów ciągle są dzieci, które lubią czytać. Nie chcą bowiem, by ktoś narzucał im swoje wyobrażenia, jak w filmie czy grze komputerowej. Wolą sami przeżywać w wyobraźni opisane w książkach przygody.
   Poza tym… Naukowcy odkryli, że czytanie uspokaja. Może zatem, zamiast złościć się denerwować, krzyczeć – co, jak wiadomo, szkodzi urodzie- poczytać, wyciszyć się i z uśmiechem spojrzeć na świat!
Nauczyciele języka polskiego i biblioteki

fot. Izabela OlszańskaNa sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content