Wernisaż w bibliotece miejskiej

   W dniu 4.04.2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy 13. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris dzieci w wieku od 6 do 15 lat HLOHOVEC 2011. Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac, wśród nich 4 ekslibrisy uczniów naszej szkoły: Bartka Baranowskiego (1), Julity Femlak (1) i Jakuba Góry (2), któremu w konkursie jury przyznało wyróżnienie. Hasło konkursu brzmiało: „Cuda mojego kraju” i nasi uczniowie zaprezentowali żarskie zabytki. Cała wystawa przyjechała do Żar ze Słowacji, by po niedługiej ekspozycji w MBP odwiedzić jeszcze inne kraje i miasta.
   W wernisażu w bibliotece wzięli udział przedstawiciele władz miasta, rodzice i oczywiście dzieci – autorzy ekslibrisów oraz interesujący się grafiką. Było omówienie celów konkursów na ekslibris, rozmowy w kuluarach, wspomnienia Kuby Góry z pobytu na podsumowaniu konkursu w Hlohovec jesienią 2011 r. Uczniowie obejrzeli też wystawę: „Fenomen pracowitości – Rok Józefa Ignacego Kraszewskiego”. Udział w wernisażu zakończył się wpisem do Księgi Pamiątkowej Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.
Andrzej Woźniak

  fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content