Warsztaty Samorządowe Klas Piątych

   W piątek, 30 maja 2014 r., odbyły się w naszej szkole Warsztaty Samorządowe Klas Piątych. Miały one na celu przybliżenie dzieciom pojęć związanych z samorządnością oraz stanowić zachętę do włączenia się w przyszłym roku szkolnym w prace Samorządu Uczniowskiego, jak również zachętę do czynnego udziału w przyszłym życiu politycznym.
   Pani Iwona Szczuka, pani Edyta Talarowska oraz pan Piotr Pałac wystąpili na początku w Paradzie Oszustów. Zabawa polegała na tym, iż każdy próbował przekonać uczniów do swojej definicji danego pojęcia, ale tylko jedna osoba mówiła prawdę. Dzieci nie miały problemów z poprawnym podawaniem właściwych definicji, oszuści, widać, byli mało przekonujący 🙂 Pracowano także w grupach, uczniowie zapisywali, jaki powinien być ich reprezentant w samorządzie, jakimi cechami powinien się odznaczać, tworzyli również programy wyborcze.
   W międzyczasie wystąpiły uczennice, które w bieżącym roku szkolnym tworzą Samorząd Uczniowski. Opowiedziały one zebranym, na czym polega praca w SU. Energii do pracy dawały smaczne cukierasy – nagroda za poprawne odpowiedzi oraz za pracę w grupach.
   Na koniec, z racji tego, iż 30 maja był w naszej szkole Dniem Sportu, zadbano o fizyczną stronę piątoklasistów, choć większy udział miał w tym jednak intelekt: dzieci rzucały do siebie pięcioma woreczkami na raz, zapamiętując kolejność rzutu oraz imię osoby, do której kierowali rzut.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Iwona Szczuka, Edyta Talarowska, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content