Warsztaty: „Ja przeciw agresji”

   W ramach realizowania innowacji wychowawczej w klasie II „d” a także realizowania w naszej szkole programu: „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń”, zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce agresji. Celem zajęć było zapoznanie z wiedzą na temat agresji, poznanie postaw agresywnych, kształcenie umiejętności prawidłowych zachowań wśród rówieśników, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, ćwiczenie zachowań asertywnych.
   Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie w zespole zastanawiali się nad terminem agresja, nad prawidłowymi metodami rozwiązywania konfliktów w klasie, w szkole a także poza szkołą. Uczniowie przypomnieli o zasadach kulturalnego zachowania na co dzień. Wzięli udział również w scenkach sytuacyjnych. Dzieci próbowały wczuć się w rolę osób poniżonych oraz agresywnych.
   Mimo, iż temat zajęć wydaje się być trudnym, jednak okazał się uczniom znany i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie próbowali podać „receptę” na poprawę zachowania zaczynając od siebie.
   Tego typu zajęcia mają pozytywne przesłanie. Uczą wrażliwości, rozwijają współpracę a także kształtują osobowość uczniów oraz postawę otwartości i życzliwości.
Wychowawca 2d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content