Walentynki po angielsku

Click here

Satisfaction.com

   Z okazji walentynek nasi uczniowie podczas lekcji angielskiego mogli poznać, jak ten zwyczaj obchodzony jest w krajach anglojęzycznych.

  Dawniej w Anglii dzieci w dzień świętego Walentego, 14 lutego, przebierały się za dorosłych i odwiedzały domy, śpiewając piosenki o miłości. Dzisiaj z tych tradycji został jedynie zwyczaj obdarowywania się wzajemnie małymi upominkami. Do najbardziej popularnych należą kartonowe serca z postaciami Romea i Julii.

  W Walii ciekawym zwyczajem jest obdarowywanie ukochanej osoby drewnianą łyżeczką zdobioną serduszkami, kluczami i kłódeczkami. Przesłanie jest proste: “Open my heart” – „Otwórz moje serce”.

   W Szkocji święto to obchodzą przede wszystkim dzieci, które na zajęciach szkolnych wymyślają wierszyki okolicznościowe, a następnie wysyłają lub podrzucają je anonimowo do znajomych i rodziny. Organizowane są również specjalne przyjęcia, gdzie każdy przy wejściu pisze swoje imię na kartce i wrzuca do jednego z dwóch pojemników, podzielonych ze względu na płeć. Następnie losuje się imię wybranki lub wybranka, z którym należy spędzić resztę zabawy. Podobno na tego typu imprezach poznało się wiele szkockich par.

   My przygotowaliśmy walentynki dla kolegów z Grecji, z którymi współpracujemy w ramach projektu międzynarodowego programu eTwinning. Przygotowane serduszka przesłaliśmy w paczce.

Izabela Mielniczek

Więcej o tradycjach walentynkowych:

 
fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content