W Europie jeździmy bezpiecznie

   14 stycznia w Szkole Podstawowej w Tuplicach odbyły się eliminacje rejonowe XIV edycji Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Wojewódzką Komendę Policji oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie w składzie: Wiktor Kelm – klasa IV, Igor Rybaczek – klasa V, Zosia Grzeszczuk – klasa VI reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. Uczestnicy rozpoczęli zawody od rozwiązywania testu składającego się z 20 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, reguł obowiązujących przy poruszaniu się na skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu rozwiązywania testu wszyscy zawodnicy przeszli na rowerowy tor przeszkód. Tutaj zmagali się kolejno: uczniowie klas IV – slalom, uczniowie kl. V – żmijka oraz uczniowie kl.VI – jazda wolna. Wbrew pozorom konkurencje nie były łatwe. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do finału. Naszym reprezentantom bardzo dziękuję za włożony wkład pracy oraz za wolę walki.
Teresa Kamińska

fot. Teresa Kamińska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content