V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   W dniu 25 września 2015 r w naszej szkole odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Patronowało mu hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Byliśmy jednym z 1517 Organizatorów Lokalnych z różnych krajów świata. Nasza szkoła otrzymała certyfikat nadający licencję na przeprowadzenie tego dnia w naszej szkole.

   Przygotowania do V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się już na początku września. Wszyscy uczniowie klas 4-6 powtarzali systematycznie tabliczkę mnożenia w czasie lekcji matematyki oraz w domach. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie święta matematyki, wykonały plakaty na temat tego dnia. Autorami prac były : Oliwia Różewicz (6a), Zuzanna Grzyb (6a) oraz Anna Ciesłowska (5b).

   W programie obchodów V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia znalazły się:
1. Apel rozpoczynający Dzień Tabliczki Mnożenia.
2. Patrole egzaminujące nauczycieli naszej szkoły.
3. Egzaminy przeprowadzane w holu głównym oraz w korytarzu przy gabinetach matematycznych dla uczniów, rodziców uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. 4. Gry na świeżym powietrzu: Piłkarz matematyk oraz Królowa skakanki.

   Po apelu nasi Egzaminatorzy MT oraz Asystenci ruszyli z wielką ochotą, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród naszych nauczycieli. Jako pierwsi zostali poddani próbie p. Piotr Pałac i p. Iwona Szczuka. Oboje w ekspresowym tempie rozwiązali wylosowane przykłady. Oczywiście w nagrodę otrzymali Legitymację MT EXPERTA. Nie byli to jedyni nauczyciele, którzy odważyli się podjąć próbę rozwiązania zadań. Wśród naszych nauczycieli aż 19 zostało Ekspertami Tabliczki Mnożenia.

   Podczas przerw uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Dzięki zaangażowaniu dzieci w powtarzanie tabliczki mnożenia w domu i w czasie lekcji matematyki z dumą oznajmiamy, że w naszej szkole aż 85 uczniów stało się MT EXPERTAMI.

   Należy również wspomnieć o grach, które zostały przeprowadzone na placu apelowym. Równocześnie odbywały się Piłkarz matematyk (gra dla chłopców) oraz Królowa skakanki (gra dla dziewcząt). Wszyscy zawodnicy wykazali się sprawnością fizyczną oraz bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Zatem w Piłkarzu matematyku I miejsce zajął Bartosz Owczarek (5a), a w grze Królowa skakankiMartynka Góra (4b).
   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

   Oczywiście należy jeszcze wymienić naszych wytrwałych pomocników, którzy przez cały dzień dzielnie sprawdzali testy naszych uczniów, robili zdjęcia, sędziowali podczas gier i pilnowali, aby nie zabrakło dla nikogo Legitymacji Eksperta. Wielkie podziękowania dla naszych Egzaminatorów MT: Inez Kabin (6b), Martyny Komendy (6b), Oliwii Różewicz (6a), Aleksandry Urban (6a), Martyny Góry (4b), Dominiki Kamińskiej (4b), Nikodema Michalczewskiego(4a), Marty Tomaszewskiej(4a), Igora Rybaczek(4c), Pawła Stankiewicza(4c). Podziękowania należą się również naszym Asystentom: Zuzannie Grzyb (6a), Julii Niedzielan (6a), Aleksandrze Piotrowicz(5c). I na koniec również ważne podziękowanie dla naszych fotografów: p. Piotra Pałaca i Wiktorii Czubackiej (6b).

   Podsumowując: w naszej szkole odbyło się 163 egzaminów z tabliczki mnożenia (wszystkie sprawdzane przez naszych wspaniałych Egzaminatorów). Ogółem do egzaminów przystąpiło 108 odważnych uczniów i dorosłych. 85 uczniów stało się MT Ekspertami, a wśród nauczycieli i gości 22 może się pochwalić tytułem Eksperta.

   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!!!

Koordynatorzy:
Edyta Pawlus Agnieszka Mierzejewska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content