UWAGA RODZICE

 
   
23 października w kinie „Pionier” odbędą się

INTERAKTYWNE WARSZTATY TEATRALNE dla klas I-III

„MAGIA OBRAZU SIŁA PRZEKAZU”

   Uczestnictwo w tym projekcie odkrywa i uświadamia, że każdy posiada talent i powinien go rozwijać. A scena jest na to najlepszym miejscem ponieważ łączy wszystkie talenty…

KAŻDY ZACZYNA POZNAWANIE ŚWIATA OD RYSOWANIA. Mama, domek, słoneczko, kotek lub piesek. Dopiero potem są literki, a na końcu arcydzieła Picassa lub Shrek, którego też trzeba najpierw narysować. Dzięki prezentacji z elementami interaktywnych warsztatów wkroczymy w magiczny świat kreskowych i kukiełkowych bohaterów. Poznamy czarodziejskie metody ich ożywiania, czyli kulisy animacji. Wspólnie z prowadzącym przerobimy historię rysunku (ideogramy, piktogramy, komiks, pismo, etc) i zbudujemy podstawowy scenariusz filmowy (tytuł, pomysł, akcja, zakończenie). Na scenie zobaczymy sprzęt i elementarny skład ekipy filmowej a na ekranie sposoby i techniki animowania postaci. Najbardziej odważni ochotnicy z widowni spróbują razem z nami podłożyć pod rysunkowych bohaterów efekty dźwiękowe, dubbing. Po tej prezentacji wielu z Was odkryje, że jest w stanie samodzielnie, albo najlepiej w grupie stanowiącej ekipę realizacyjną (reżyser, scenarzysta, rysownik, redaktor muzyczny, itd.) rozpocząć pracę nad tworzeniem światów których nie ma, ale które istnieją. W wyobraźni.


TALENT SHOW – TAJNIKI REALIZACJI FILMOWEJ
dla klas IV-VI

MUZYKA I OBRAZ. TO NAJBARDZIEJ KRĘCI MŁODZIEŻ. A więc młodzież filmuje. Ale czy to na pewno jest filmowanie czy tylko naciskanie czerwonego guzika? Czy tak się robi filmy? Odsłonimy przed Wami wiele tajemnic telewizyjnej kuchni oraz kilka sekretów realizacji filmowych. Wprowadzimy Was w kulisy wielkiego Show biznesu. Na całym świecie ludzie bawią się w improwizowane realizacje filmowe. Coraz częściej spotyka się takie formy jak video CV, videoblog lub własne programy autorskie. Wszystko to jednak wymaga zastosowania klasycznych technik realizacji filmowej i współdziałania w ekipie. Od scenariusza, poprzez scenografie i rekwizyty, aż po casting na aktora/bohatera. W trakcie prezentacji wszystko zobaczymy na ekranie w postaci przykładów filmowych a na scenie przećwiczymy to sobie w formie zajęć warsztatowych z grupką ochotników. Gwoździem programu będzie zrealizowanie na żywo teledysku do piosenki “When I’m dancing” Agnieszki “Agnes” Bisikirskiej w aranżacji Marco, z udziałem publiczności i opiekunów.Słowem, gestem, ruchem i grupą; samodzielnie i z zespołem, wkroczymy w klimat filmowej produkcji. Niech cały świat zobaczy jak potrafimy się bawić. LET’S DO IT ! www.teatrshow.pl Treści realizowane podczas warsztatów wpisują się w podstawę programową dla klas I-VI.


Cena: 18zł

Zapisy: Małgorzata Łukowska, Edyta Talarowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content