Uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

   W czwartek, 30 kwietnia 2015 r., odbył się w JEDYNCE uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przed jego rozpoczęciem dwóch uczniów rozdawało zebranym specjalny numer “Pulsu Jedynki”, w całości poświęcony Świętu Konstytucji 3 maja oraz przypadającemu dzień wcześniej Świętu Flagi.
   Społeczność SP 1 przeniosła się podczas trzeciej lekcji do czasów sprzed pierwszego rozbioru Polski, poznała przyczyny jej upadku, potem odwiedził nas sam Miłościwy Król Stanisław August Poniatowski. Wytłumaczył on, na czym polegały zmiany wprowadzone przez konstytucję. Na koniec na plac apelowy wtargnęła grupa kibiców, którzy przypomnieli zgromadzonym o szacunku względem flagi i godła – symboli narodowych.
   Apel przygotowała klasa VIc wraz z wychowawcą, swój wkład wniosły także panie: Izabela Kudokas-Drąg, opiekunka chóru szkolnego, Monika Majerska – jej podopieczni zaprezentowali piosenkę z układem tanecznym oraz Iwona Szczuka – opiekunka samorządu uczniowskiego.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji telewizyjnej.
Piotr Pałac

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content