Uroczyste obchody 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary

   W niedzielę, 18 marca 2018 r., Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, p. Agnieszka Ropska, wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary: 42. Pułku Zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego, 33. Pułku Artylerii im. Gen. Stanisława Kopańskiego i 16. Batalionu Saperów.
   O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta msza święta w Kościele Rektoralnym (dawnym Garnizonowym) w intencji żołnierzy byłych Jednostek Garnizonu Żary, ich rodzin i pracowników wojska w Żarach. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, bp Tadeusz Lityński.
   O godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym w Żarach odbył się Apel Pamięci w 73. Rocznicę powstania Jednostek Garnizonu Żary oraz przemarsz do Krzyża Wołyńskiego.
Dyrektor SP 1 w Żarach
Agnieszka Ropska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content