Udział w spotkaniu “Od papirusu do e-booka” oraz w seminarium krajoznawczym „Mijające Krajobrazy Ziemi Żarskiej”

   Dnia 19 marca 2015 r. uczniowie klas 5a i 5b pod opieką p. Bożeny Masłowskiej i p. Jolanty Koch wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Odbyło się tam spotkanie pod hasłem „Od papirusu do e-booka”. Organizatorem spotkania była pani Elżbieta Łobacz-Bącal.
   Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Żarach przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. ” Jak to było robione?”, zaprezentowano także film pt. “Ludzie książki czytają”. W czasie spotkania odczytano również bardzo ciekawe referaty dotyczące książek w różnych postaciach. Pan Krzysztof Cymach opowiadał o bibliotekach na terenie naszego miasta, pani Małgorzata Pawłowska przedstawiła różne rodzaje współczesnej książki, np. e-book, audiobook czy żywa książka. Po referatach uczestnicy wybrali się na warsztaty, w czasie których uczyli się, jak zrobić papier i pisać starożytną kaligrafią.
   Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze się bawili i nie mogą doczekać się następnego spotkania.
Inez Kabin, Vb
Julia Kapka, Va

Fotorelacja

fot. Bożena Masłowska

   W piątek, 20 marca 2015 r. o godz. 16 w sali konferencyjnej żarskiego Ratusza odbyła się druga część seminarium krajoznawczego z cyklu Mijające Krajobrazy Ziemi Żarskiej, na który udaliśmy się z p. Bożeną Masłowską.
   Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Miasta Żary, Komisja Krajoznawcza Zarządu PTTK, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Publiczne Gimnazjum nr 1.
   Na wstępie odbyło się otwarcie wystawy malarstwa p. Karoliny Antosz, córki nieżyjącego już, słynnego artysty żarskiego, p. Stanisława Antosza. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali konferencyjnej, gdzie zostały wygłoszone następujące referaty:

– Piotr Mazurkiewicz – Stanisław Antosz – malarz dawnych Żar.
– Elżbieta Łobacz-Bącal – Powrót Telemanna do Żar.
– Jacek Jakubiak – Historia żarskiej porcelany.
– Ryszard Bącal – Wody żarskie dawniej i dziś.

   Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych referatów, które poszerzyły naszą wiedzę o Żarach.

Marta Sobków, Vb

Fotorelacja

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content