Tydzień Kodowania 2019 w ODN w Zielonej Górze i SP1 Żary


    16 października w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbyły się zajęcia z warsztatami dla nauczycieli. Część pierwsza dotyczyła robotów typu MakeBlock. Warsztaty prowadzili uczniowie II Ekologicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Szpakowicza. Uczniowie liceum byli instruktorami, pokazali jak składa się roboty, programuje i steruje nimi. 

   Druga część zajęć to zapoznanie z aplikacją PixBlocks, – rozbudowanym narzędziem informatycznym przydatnym do nauki programowania już od klasy pierwszej.
   W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbywają się lekcje z kodowania w klasach ósmych w programie Scratch. Wkrótce do kodujących ósmoklasistów dołączą uczniowie klas czwartych i piątych, którzy będą kodowali na stronach: Botlogic.us i Lightbot.com. Październikowe kodowanie zamkną klasy szóste i siódme rozwiązując zadania na stronie Code.org. i PixBlocks.comWkrótce fotorelacja.
Cezary Sułkowski


fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content