Tydzień Języka Polskiego w SP 1 w Żarach

   W dniach 16-20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się Tydzień Języka Polskiego. Nauczyciele tego przedmiotu przygotowali szereg działań, których celem było pogłębienie wiedzy o języku polskim i współczesnym patriotyzmie.
   16 kwietnia w czasie lekcji języka ojczystego uczniowie recytowali hymn narodowy, przy okazji przypomnieli sobie okoliczności powstania tej ważnej dla każdego Polaka pieśni.
   17 kwietnia upłynął pod znakiem frazeologii – uczniowie klas siódmych wzięli udział w turnieju frazeologicznym.
   18 kwietnia – to dzień ortografii. Dzieci z wszystkich klas brały udział w krótkim teście sprawdzającym znajomość pisowni wyrazów, mogły zdobyć certyfikat ortograficzny trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia.
   19 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w debacie na temat patriotyzmu w czasie pokoju. Młodzież wypowiadała się na temat tego, czym jest dziś dla nich patriotyzm. Każda z klas przygotowała plakaty.
   20 kwietnia całą społeczność SP 1 w Żarach zebrała się na placu apelowym w barwach narodowych, by zamanifestować w ten sposób miłość do Ojczyzny.
Nauczyciele języka polskiego

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content