TYDZIEŃ EKOLOGICZNY KLASY 1 F

Dzień 1 – Poniedziałek: Dzień Słońca
   Uczniowie z klasy 1f i 1e wybrali się na wycieczkę do Zielonego Lasu w poszukiwaniu energii słonecznej. Spotkali się z panią leśnik, która zdradziła im tajniki jego przyrody. Poszukiwacze przygód wdrapali się na wyremontowaną wieżę widokową, z której mogli podziwiać piękno naszej okolicy oraz czerpać radość i przyjemność, jakie dostarczały im promienie słoneczne. Po wędrówkach mali ekolodzy biesiadowali przy ognisku, oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu.

Dzień 2 – Wtorek: Dzień czystości i zdrowia

   W tym dniu dzieci przygotowały papierowe białe rączki, aby promować czystość rąk. Dowiedziały się o dobroczynnym działaniu różnych ziół. Pod hasłem „Zioła zdrowie dają i witalność przywracają” wraz z rodzicami uczestniczyli w degustacji wybranych ziół dla uczniów naszej szkoły. Ponadto uczniowie przygotowali własną degustację białego twarożku i nowalijek, promując w ten sposób zdrowe odżywianie i podkreślając wagę spożywania produktów białkowych. Mali kucharze dokonali degustacji białych dzieł na długiej przerwie w holu szkoły.

Dzień 3 – Środa: Dzień Wody
   W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie o powodach i zasadach oszczędzania wody. Dzieci przygotowały również spektakl „Witamy wiosnę” dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. W przedstawieniu wzięły udział zające, żaby, ptaki oraz oczywiście pani Wiosna. „Zielone” piosenki nastroiły pozytywnie uczestników przedstawienia i widownię, a cała świetlica na moment zamieniła się w wiosenną Krainę Przyrody.

Dzień 4 – Czwartek: Dzień czerwony: Chrońmy łąki, lasy, pola

   Klasowe sroki, bociany, kosy, żaby i zające doskonale wiedzą, że ogień na łące to ekologiczna katastrofa. Dlatego uczniowie na znak protestu przeciw wypalaniu traw byli ubrani w tym dniu na czerwono. Dzieci wzięły udział w marszu ekologicznym naszej szkoły. Miały przygotowane transparenty promujące czystość i zdrowe odżywianie.

Dzień 5 – Piątek: Nasza Matka Ziemia
   Podsumowując działania całego tygodnia, uczniowie klasy 1f wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym pod hasłem „Nasza matka Ziemia”. Dzieci wykonały przepiękne prace. Zwycięzcami konkursu są: Mariusz Wieczyński–Maćków – Ziemia to też morza i oceany; Gabrysia Słobodzian – Wiosna wokół nas, Igor Potęga – Dziękuję Ci, Ziemio, za kolegów. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

   Jestem dumna z klasowych ekologów. Uczniowie pokazali poprzez zaangażowanie, że sprawy środowiska są im bliskie i swoją postawą będą szerzyć ekologiczne postulaty dbania o naturę.

WYCHOWAWCA: ANNA ANDRUKIEWICZ

Fotorelacja

fot. Anna Andrukiewicz

Występ pierwszaków

fot. Anna Andrukiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content