Tydzień ekologiczny

   W dniach od 23 do 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się Dni Ekologiczne pod hasłem: „Czyste i zdrowe środowisko”.

   Uczniowie klas I–II pracowali nad tym „Jak zostać ekologiem”? Były lekcje poświęcone temu zagadnieniu, wykonywali plakaty dotyczące segregacji śmieci, zachowania się wobec roślin i zwierząt. Dzieci uszyły również torby ekologiczne z odpadów, które będą wykorzystywane na zakupy.

   Natomiast uczniowie klas III pracowali pod hasłem: „Jak powstaje las”? Odbyło się spotkanie z leśniczym, wycieczka do pobliskiego lasu i rozpoznawanie drzew. Temu towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Jakie to drzewa”? Dzieci także zrobiły kanapki wiosenne, którymi częstowały całą społeczność szkolną, aby podkreślić jak ważne jest zdrowe odżywianie.

   W tygodniu ekologicznym obowiązywały kolory:

  • poniedziałek kolor brązowy,
  • wtorek kolor żółty,
  • środa kolor zielony,
  • czwartek kolor czerwony,
  • piątek obowiązywały kolory z tygodnia.
   Ciekawym elementem było zaprezentowanie przez uczniów konturów kuli ziemskiej na znak, że obowiązkiem każdego z nas jest czyste i zdrowe środowisko!

   Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym uczniowie zaprezentowali przedstawienia, wiersze i piosenki. Wręczone zostały nagrody dla każdej klasy. W holu szkoły zostały wystawione prace plastyczne uczniów. Była Telewizja i “Gazeta Regionalna”.

   Dziękuję nauczycielom i uczniom za ciekawe, innowacyjne działania na rzecz ochrony przyrody!

Z ekologicznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska- wicedyrektor

Fotorelacja

fot. Julia Gruchot

Relacja Telewizji Regionalnej

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content