Tydzień Ekologiczny

   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowano Tydzień Ekologiczny, który odbył się w dniach od 22 do 26 kwietnia 2013 roku. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem: Dzień Natury -to kolor zielony, Dzień Słońca -kolor żółty, Dzień Ekologa -kolor niebieski, Dzień Ziemi -kolor brązowy, Dzień kolorowy. W tych dniach uczniowie przychodzili ubrani na kolorowo. Odbyły się lekcje poświęcone segregacji odpadów, dlaczego musimy segregować i w jaki sposób. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty i ilustracje dotyczące ochrony naszego środowiska, ułożyli hasła przyrodnicze. Również został ogłoszony konkurs na najciekawszy kapelusz wykonany z odpadów. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był apel, na którym zaprezentowano wiersze, piosenki i tańce ekologiczne oraz prace plastyczne. Nagrodzono najlepszych. Następnie wyruszyliśmy ubrani w konkursowe kapelusze do mieszkańców naszego Osiedla, aby pokazać jak ważna jest segregacja odpadów i jak możemy ją wykorzystać. Kapelusze wykonane z odpadów możemy oglądać na wystawie szkolnej. Nasze działania ekologiczne są dowodem na to, że: „Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego, wobec tego konieczna jest edukacja wszystkich w tym zakresie”.Dziękuję uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywny udział.Zapraszam wszystkich do obejrzenia strony internetowej: „telewizja regionalna-Żary, z dnia 26.04.2013r.”, na której to pokazany jest apel podsumowujący Tydzień Ekologiczny w Szkole Podstawowej nr1 w Żarach.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Honorata Kryszewska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content