Turnieje gier umysłowych

   W świetlicy szkolnej na przełomie kwietnia i maja odbyły się turnieje gier umysłowych: szachowy dla uczniów klas II-V i warcabowy dla trzecioklasistów.
   Rozgrywki przebiegały według zasady „każdy z każdym”. Chwilami przybierały formę tęgiego łamania głowy, jakie można zaobserwować podczas rozwiązywania trudnych zadań matematycznych. Gra w szachy i warcaby uczy logicznego i strategicznego myślenia, koncentracji, odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Dzięki ściśle określonym regułom obliguje graczy do stosowania zasady fair play. Partia wygrana daje wiele radości i satysfakcji, przegrana – uczy zachowania w razie porażki. Dzieci grające w szachy i warcaby uczą się, jak można wybrnąć z sytuacji trudnych i niepewnych, a to z kolei wpływa korzystnie na ich intelektualny rozwój. Warcaby i szachy są świetną alternatywą dla gier komputerowych.
   W turnieju szachowym uczestniczyło 8 uczniów – zwyciężył Michał Nowakowski z klasy IVb, natomiast w turnieju warcabowym, w którym uczestniczyły 4-osobowe zespoły z klas III (łącznie 12 dzieci) zwycięzcą został Kacper Judycki z klasy IIIc.
Tekst, foto: Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content