Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem

   28 października 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej nietypowy Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem.

   Reprezentanci klas oprócz czytania fragmentów książki R. Piątkowskiej Gang Słodzików otrzymali nietypowe zadania. Pierwszym z nich było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej różnych pozamiejskich krajobrazów, następnie ułożenie napisów z warstwami lasu w kolejności od najniższej warstwy do najwyższej. Grupa dzieci z zaproszonym gościem udała się na zajęcia w terenie i zbierała nasiona drzew do posiania. Pozostałe dzieci wykonywały w zespołach prace plastyczne „Leśna polana” z surowców wtórnych. Wszystkie niewykorzystane materiały uczniowie posegregowali i wyrzucili do odpowiednich pojemników do segregacji odpadów.

   Po powrocie z wycieczki pan leśniczy omówił zasady siania i sadzenia młodych drzewek oraz zademonstrował sianie nasionek. Każda z grup doskonale poradziła sobie z kolejnym zadaniem i zasiała nasionka jarzębiny, klonu i grabu.

   Turniej Pięknego Czytania był podsumowującą uroczystością szeregu działań, w które zaangażowane były klasy 1,2,3 biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodzików” . Uczniowie klas 2 i 3 wykonali dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni Magiczne Drzewo wykonane z surowców wtórnych i wykorzystane podczas Szkolnego Turnieju Pięknego Czytania. Ponad to dzieci z klas 2 i 3 otrzymały dzienniczki czytania na naklejki, które miały je zainspirować do codziennego głośnego czytania.

Zwycięzcy Turnieju Pianego Czytania klas 2 i 3:

I miejsce Stanisław Jans klasa 2a

II miejsce Marlena Polaczek klasa 3b

III miejsce Jakub Łopuch klasa 3c

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do codziennego czytania. W bibliotece mnóstwo książek czeka właśnie na Ciebie.

Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz – Nalaskowska

fot. Anna Andrukiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content