Biblioteka SP1 Żary

Wyniki Konkursów
 
Jest mi niezmiernie miło poinformować o wynikach konkursu na Mistrza Pięknego Czytania pod hasłem “Witaj Przygodo” organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im. C. K. Norwida

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Antoni Karaś z klasy 5b
Ewelina Hirsch
z klasy 6c
Maja Lipińska
z klasy 6e

Więcej informacji na stronie Biblioteki:

link

Pragnę nadmienić, że jesteśmy jedyną szkołą, która uzyskała aż trzy wyróżnienia.
Serdeczne gratulacje wspaniałym, utalentowanym uczniom i ich rodzicom.
Dziękuję za współpracę z nauczycielami polonistami.

Anna Andrukiewicz


 
*  *  *

   Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na nagranie spotu reklamowego zachęcającego do czytania. Jestem dumna z Was drodzy uczniowie i jak wcześniej pisałam dla mnie jesteście super bohaterami wszyscy, bez względu na ilość oddanych głosów, ponieważ chciało Wam się!!! A jak się chce, to można zdziałać cuda.

Drodzy czytelnicy bierzcie przykład z:

Grzegorza Grobelnego z klasy 8a – zwycięzca 188 lajków – najpopularniejsze nagranie
Oliwii Zawadzkiej z klasy 3b – II miejsce 110 lajków
Marleny Polaczek z klasy 3b- III miejsce 39 lajków
Michała Łopucha z klasy 8a- IV miejsce 17 lajków 

Brawo, Brawo, Brawo!!!!
Anna Andrukiewicz
 

 
 
UWAGA  KONKURS!

Autor plakatów: Ewa Tarapata
   Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas 4-8 na spot reklamowy zachęcających uczniów do czytania pod hasłem: 

“Czas ucieka, a książka czeka… na zwykłego człowieka”

Zasady uczestnictwa w konkursie:

  1. Nakręć filmik trwający do 1 min, na którym opowiesz, zaśpiewasz, wyrapujesz, wyrecytujesz, zachęcisz (w dowolny przez Ciebie sposób) innych do czytania.
  2. Opowiedz w filmiku dlaczego warto jest czytać, po co ludziom potrzebne są biblioteki, poleć swoją ulubioną książkę.
  3. Wyślij nagranie na adres bibliotekasp1zary@o2.pl do 25 maja 2020r.
  4. Nagrania zostaną opublikowane na stronie szkoły i Facebooku biblioteki. Udział w konkursie jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na publikacje nagrań.
  5. Na FB biblioteki do 31 maja będzie można zagłosować na najciekawszy spot. Wygra nagranie, które uzyska największą liczbę polubień.

Zachęcam do udziału w konkursie i życzę kreatywnych pomysłów (wierzę w wasze talenty aktorskie)!
Anna Andrukiewicz

 


UWAGA, UWAGA! KONKURS “REWIA MODY BAJKOWYCH POSTACI” 

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczo – fotograficzny 
 
pt. “REWIA MODY BAJKOWYCH POSTACI” dla uczniów klas 1-3.
Udział w konkursie polega na tym aby przesłać na adres bibliotekasp1zary@o2.pl do 25 maja zdjęcie w przebraniu za ulubioną postać z bajki i napisaniu kilku zdań dlaczego lubi się właśnie tą postać. Wszystkie zdjęcia będą zamieszczone na stronie szkoły oraz na Facebooku biblioteki szkolnej. Do 31 maja będzie trwał plebiscyt na najpopularniejsze zdjęcie, zwycięży to które otrzyma najwięcej polubień na Facebooku biblioteki.

Zapraszam do zabawy Podaje inspirujący link o postaciach z bajki autorstwa pani Ewy Tarapaty. 

Zaglądnijcie i pobawcie się
 
 
 
Grafikę pobrano ze strony http://przedszkole187.zs-p1.pl/miedzynarodowy-dzien-postaci-z-bajek/

baśniowe pozdrowienia zasyłają panie z biblioteki

 


Konkurs Pięknego Czytania

   Uczniowie Julia Korzeniowsa z klasy 6c, Jakub Łopuch z klasy 3c, Antoni Karaś z klasy 5b, Maja Harasim z klasy 7b, Lipińska Maja z klasy 6e, Zuzanna Durys z klasy 5a, Kosiorska Nadia z klasy 6e wzięli udział w zdalnym Konkursie Pięknego Czytania i tym samym zakwalifikowali się do udziału w XXI Przeglądzie: Mistrza Pięknego Czytania pt. “Witaj przygodo” organizowanego przez Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze. Popatrzcie na ich nagrania. Gratuluje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękuję i podziwiam Was nie tylko za zdolności ale również za chęć udziału, wysiłek nagrania filmu, wytrwałość i pracowitość. Brawo Wy!!! Dziękuję również za współpracę nauczycielom polonistom.

Anna Andrukiewicz 


Życzę Ci Polsko

Uczniowie:

Marcel Szymański klasa 5b
Julia Korzeniowska klasa 6c
Mateusz Mrzewa klasa 3a
Sebastian Mrzewa klasa 2c
Marlena Polaczek klasa 3b
Igor Talacha klasa 2c

wzięli udział w konkursie “Życzę Ci Polsko” i napisali wspaniałe poetyckie dzieła. Zapraszam czytelników na literackie spotkanie patriotyczne. Gratuluję uczniom zdolności i kreatywności!

Z pozdrowieniami biblioteka szkolna

Igor Talacha Julia Korzeniowska Marcel Szymański Marlena Polaczek Mateusz Mrzewa Sebastian Mrzewa

                                                                                                                                                                                                       
Maria Kolasa

(prezentacja)
 Amelia Nowak
(rysunek)
       


UWAGA – KONKURS!

   Biblioteka szkolna przygotowała dla Was konkurs z okazji nadchodzących świąt majowych pt. “Życzę Ci Polsko”, Polega on na przygotowaniu życzeń w dowolnej formie – filmu, kartki, wiersza. Wasze propozycje prześlijcie proszę na adres mailowy bibliotekasp1zary@o2.pl Pracę zbieramy do 10 maja. Udział w konkursie na pewno wpłynie na ocenę z zachowania, a po powrocie zwycięzcy otrzymają nagrody.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapraszamy Was na profil Biblioteki SP1: Obok plakatu z okazji Światowego Dnia Książki, (wraz z rodzicem, lub jeśli masz skończone 13 lat) umieść swój komentarz i poleć tytuł ulubionej książki. Napisz kilka słów o niej, dlaczego warta jest przeczytania. Dorosłych również zachęcamy do podzielenia się swoimi czytelniczymi propozycjami. Ponad to przygotowałyśmy kilka interesujących propozycji interaktywnych na temat ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH:  

Prezentacja przygotowana przez Panią Marikę Krzyczkowską: zawiera wiersz pt. “Książka”, opowiada o historii książki, tu odnajdziecie tłumaczenie słowa “książka” w różnych językach, posłuchacie”Światowego Hymnu Książki”, dowiecie się o zaletach książek i czym są prawa autorskie a zresztą sami zobaczcie:  Zapraszamy również do prezentacji przygotowanej przez panią Ewę Tarapatę “Ciekawostki o książkach najstarszych, największych, najmniejszych, najgrubszych, najdroższych, najpopularniejszych” W prezentacji przygotowanej przez Panią Magdaleną Rudną dowiecie się czym są prawa autorskie:
           

miłego zaczytania
pozdrawiają panie z biblioteki


KONKURS pt. POEZJA Z GAZET

Marlena Polaczek z klasy 3b odpowiedziała na konkurs organizowany przez bibliotekę POEZJA Z GAZET. Wraz z siostrą stworzyły o to taki wiersz.

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w konkursach: Zdjęcie w tle, Poezja z gazet oraz Moja Pierwsza Ksiażka. Zaglądajcie na naszą stronę na faceboook. panie z biblioteki pozdrawiają


MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA – AUTOR AMELIA POLACZEK KL. 1A


Opowiadanie pt “Mermaid” Marlena Polaczek klasa 3b


Moja pierwsza książka Autor: Oliwa Zawadzka klasa 3b “Moja rodzina na 102”


Eliksjir uwalniania lęku i nadziei

   Zainspirowana dziecięcą twórczością napisałam i ja bajkę dla Was. Zachęcam do przeczytania krótkiej historii relaksacyjno – terapeutycznej pt. “Eliksir uwalniania lęku i nadziei”

z czytelniczymi pozdrowieniami
Anna Andrukiewicz


DRODZY CZYTELNICY Z TĘSKNOTY ZA WAMI STWORZYŁAM TEN PROFIL ZAGLĄDAJCIE, CZYTAJCIE, KORZYSTAJCIE.

Anna Andrukiewicz 

 
 

LEKTURY  KLASA  8

Witajcie! Podaję przydatny link LEKTURY KLAS 8, materiał przygotowany przez Małgorzatę Ryczyńską.

Warto zaglądnąć.
Anna Andrukiewicz

Rocznica urodzin  Hansa Christiana Andersena
   Dzisiaj Hans Christian Andersen obchodziłby swoje 215 urodziny i z tej okazji właśnie 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. Dlatego bibliotekarze z całego kraju przygotowali wiele ciekawych propozycji. Wybrałam kilka z nich. Zobaczenie, poczytajcie – są to prezentacje, które można wykorzystać na lekcji w klasach młodszych i starszych na języku polskim.


Materiał przygotowany przez panią Justynę Kamińską: 

Prezentacja udostępniona przez panią Joannę Pawłowską 

Od pani Anny Mużyczuk

 

Zaglądajcie na naszą stronę na Facebooku.

Pozdrawiamy wszystkie małe i duże mole książkowe.

panie z biblioteki


27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru

   Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Teatru z tej okazji zapraszamy miłośników teatru na propozycję teatrów online ze strony http://vod.teatrwielki.pl/ . Tutaj znajdziecie Państwo różne propozycje dla dorosłych (m.in. Carmen, Straszny Dwór, Halka, Mąż i żona) oraz dla dzieci w zakładce Dzieci. Dodatkowo zapraszam najmłodszych na Domowe Przedszkole na stronie vod.tvp.pl.  

   Osobiście zapraszam na „Baśń o trzech konikach” w wykonaniu iTeatru https://iteatr.tvp.pl/36866367/wideo

   Drodzy czytelnicy, drodzy uczniowie RZUCAM WYZWANIE

   Wykonajcie szmacianki, maskotki ze starych ubrań lub drewniane kukiełki i zróbcie „Domowy Teatrzyk” nagrajcie go i wyślijcie do mnie na adres gruszecka@o2.pl. Pochwalimy się Waszymi pomysłami przed całą szkołę. Filmiki załączymy na stronie naszej szkoły.

   Pozdrawiam i życzę przyjemnej, twórczej zabawy do której włączę się z moją córką Tosią.

Anna Andrukiewicz
 
Wiadomości o teatrze Wiadomości o teatrze Materiały dydaktyczne o teatrze Zapraszam najmłodszych na przedstawienie online Pchła Szachrajkaautorstwa pani Reny Wan autorstwa pani Agnieszki Kuklińskiej udostępnione przez panią Katarzynę Chojancką – Musiał  
 


Tydzień z Internetem 2020

23-29 marca 2020 roku w całej Europie

motyw przewodni: e-MOcni przez całe życie

   Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad milion osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

   W czasie panującej epidemii na całym świecie rośnie zainteresowanie zdalnymi formami nauczania i uczenia się. Widać to przede wszystkim w Chinach, które w największym stopniu zostały dotknięte kryzysem. Obecnie trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa ta szczególna sytuacja oraz z jakimi jej konsekwencjami przyjdzie się nam zmierzyć w przyszłości, jednak warto przy tej okazji pokazywać ludziom potencjał e-learningu oraz pracy zdalnej, a także różne możliwości czerpania wiedzy z zasobów dostępnych online.

   Dlatego w tym roku organizacja przygotowała specjalny scenariusz – pomysł na spotkanie do przeprowadzenia na odległość z wykorzystaniem narzędzi do telekonferencji Zoom. Zachęcamy do skorzystania!

   Dostępny jest też scenariusz spotkania pokazujący możliwości uczenia się z internetu i zawierający przydatne linki.

   Wszystkie scenariusze przygotowane przez organizację znajdziecie Państwo na stronie http://tydzienzinternetem.pl/#scenariusze lub http://tydzienzinternetem.pl/materialy-edukacyjne-partnerow-kampanii/

  Zachęcam do wejścia na stronę

   Materiał przygotowany przez Annę Andrukiewicz z wykorzystaniem strony http://tydzienzinternetem.pl/

TERAZ CZAS NA CZYTANIE
 

   Gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z kwarantanny w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość i w tym obszarze przekuje potencjalny kryzys w sukces.

   „Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

   Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych skutków długofalowych:, buduje kompetencje społeczne, emocjonalne i kognitywne, ma moc niwelowania różnic społecznych.

   Tak więc zachęcamy: macie czas? Czytajcie! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży pozostając we własnych czterech ścianach!

   Więcej na portalu społecznościowym FB TerazCzasNaCzytanie

 


 
Bajka Doroty Bródki   Drodzy rodzice Zachęcam do przeczytania dzieciom bajki Doroty Bródki o naszej aktualnej rzeczywistości. Wszyscy jesteśmy zagubieni, zdezorientowani, niepewni przyszłości. Nasze dzieci również. Dlatego WARTO ROZMAWIAĆ. Bajka dotyka problemu koronawirusa i tłumaczy dzieciom jak należy postępować w okresie kwarantanny, daje nadzieję na to, że jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, przetrwamy i pokonamy złego króla.

link do książki w pdf:

 


Ogłoszenie

Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie udostępnił bezpłatnie wybrane książki dziecięce i młodzieżowe. Kolekcja przygotowana przez Legimi obejmuje 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszych nastolatków. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych. Czytajcie i polecajcie!

Z pozdrowieniami biblioteka szkolna

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content