SZLACHETNA PACZKA 2015

 

 

Opis rodziny

   Pani Izabela (48 l.) i pan Tomasz (47 l.) wychowują ósemkę cudownych dzieci: Małgorzatę (24 l.), Piotra (21 l.), Marię (19 l.), Bernadetę (18 l.), Ewelinę (17 l.), Julię (15 l.), Marcina (14 l.) i Kacpra (12 l.).
   Utrzymanie ósemki dzieci jest nie lada wyzwaniem, dlatego kilka lat temu pan Tomasz zmienił pracę na lepiej płatną, ale wiążącą się z ciągłymi rozłąkami. Było to niezbędne dla utrzymania rodzin. W przeszłości pani Izabela nie tylko opiekowała się dziećmi, ale także pracowała. W tamtym czasie wiele rzeczy sprawiało jej radość, choćby zwykłe pieczenie ciast. Niestety, cztery lata temu zdiagnozowano u niej schizofrenię i w obecnym stanie nie może podjąć pracy – nawet codzienne czynności sprawiają jej trudność. Dodatkowo miewa stany depresyjne i nie odczuwa już radości tak jak kiedyś.
   Dwa lata temu rodzina otrzymała możliwość przeniesienia się do większego mieszkania (w poprzednim ledwo się mieścili), w tym celu wzięli kredyt na remont lokalu i jego wyposażenie. Rodzina utrzymuje się przede wszystkim z pensji pana Tomasza, a także z niewielkiej kwoty zasiłku. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz leków dla pani Izy na jedną osobę pozostaje ok. 450 zł. Z tej kwoty rodzina regularnie spłaca kredyt mieszkaniowy.
   Pani Izabela ze wzruszeniem mówi, że mąż bardzo się o nich troszczy w tych trudnych chwilach. Najważniejsze dla nich jest, by dzieci się wykształciły, miały dobrą pracę i się usamodzielniły. Najstarsze dzieci studiują kierunki ścisłe. W okresie wakacyjnym podejmują też dorywcze prace. Starsze z dzieci często pomagają przy obiadach, wymyślają różne nowe, ciekawe potrawy, by pomóc mamie.
   Patrząc na tę rodzinę, widać, jak bardzo się kocha, a jej członkowie wspierają się nawzajem.

Potrzeby rodziny

– Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach. Inne produkty żywnościowe: karma dla kota.

– Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.

– Odzież:
Kacper (170 cm, szczupły) zimowa kurtka sportowa, kozaki zimowe rozm. 42 (czarne).
Marcin – kozaki zimowe, rozm. 42 (czarne).
Ewelina (170 cm, szczupła, rozm. M), płaszcz zimowy ( szary/czarny/khaki ).
Bernadeta (165 cm, szczupła, rozm. S) płaszcz zimowy (szary/czarny/khaki), zimowe kozaki rozm. 38 (czarne). 
Dziewczyny: bielizna rozm. S, M. 
Chłopcy: bielizna, skarpety (rozm. M, L, XL). 

– Pomoce szkolne: zeszyty, przybory do pisania. 

– Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel. 

– Brakujące sprzęty: łóżko piętrowe najmłodszych chłopców się rozpada. Potrzebowaliby dwóch wersalek. Lodówka przecieka.

– Specjalne upominki:
P. Izabela – kosmetyki,
P. Tomasz – kosmetyki,
Małgorzata – perfumy Avril Lavigne,
Maria i Ewelina – perfumy Bruno Banani,
Marcin i Kacper – zestaw do twarzy przeciwtrądzikowy (lub dla Marcina: książka na temat grafiki komputerowej),
Bernadeta – krem do twarzy,
Piotr – perfumy Adidasa.

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content