Szkolny Turniej Pięknego Czytania

   Dnia 8 maja 2013 r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 26 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy, zachęcanie dzieci do głośnego czytania i rozbudzanie miłości do książek oraz wyłonienie najlepszych uczniów do międzyszkolnych eliminacji Turnieju.
   W konkursie wzięli udział najlepiej czytający uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu tekstu wybranego samodzielnie i przygotowanego przez ucznia przed eliminacjami. W drugim etapie najlepsi uczniowie otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst.
   Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny.
   Uczniowie zaprezentowali się znakomicie i przyznano trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych.

klasy III-IV: klasy V-VI
 I miejsce – Emilia Żelazek, kl. IV b   I miejsce – Szymon Ludwiniak, kl. VI b
 II miejsce – Jan Kuźniar, kl. IV b  II miejsce – Aleksandra Zychla, kl. VI c
 III miejsce – Julia Kapka, kl. III a  III miejsce – Angelika Stankiewicz, kl. VI d

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, zaś pozostali uczestnicy konkursu – dyplomy i małe niespodzianki. W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę będą reprezentować: Emilia Żelazek i Szymon Ludwiniak.
Jolanta Koch
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content