Szkolny Turniej Pięknego Czytania

alt
   Dnia 26 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 28 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy, zachęcanie dzieci do głośnego czytania i rozbudzanie miłości do książek oraz wyłonienie najlepszych uczniów do Międzyszkolnego Turnieju. W zmaganiach wzięli udział najlepiej czytający uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu tekstu wybranego samodzielnie i przygotowanego przez dziecko przed eliminacjami. W drugim etapie najlepsi uczniowie otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst. Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny. Uczestnicy zaprezentowali się znakomicie i przyznano trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych.

klasy III-IV:

I miejsce – Milena Wójtowicz , kl. IV a
II miejsce – Dominika Kamińska , kl. IV b
III miejsce – Paweł Stankiewicz , kl. IV c

klasy V-VI:

I miejsce – Fabian Brzozowski , kl. V b
II miejsce – Aleksandra Urban , kl. VI a
III miejsce – Martyna Komenda , kl. VI b

W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę będą reprezentować: Milena Wójtowicz i Fabian Brzozowski.

Jolanta Koch, Joanna Issel

fot. Jolanta Koch

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content