Szkolny Konkurs Recytatorski

   W czwartek, 23 stycznia 2014 r., odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział aż 26 osób! Bardzo nas to ucieszyło, martwiliśmy się bowiem, iż sztuka żywego słowa, sztuka pięknej recytacji i, poniekąd, aktorstwa, zamiera.  
   Dwa tygodnie wcześniej zorganizowaliśmy dla dzieci warsztaty, podczas których zapoznaliśmy je z zasadami recytacji utworów lirycznych, wykonywaliśmy także ćwiczenia, które usprawniają części ciała odpowiedzialne za mowę. Staraliśmy się również recytować Lokomotywę Juliana Tuwima, uwzględniając różnego rodzaju uczucia i emocje. Każdy z uczestników spotkania wybrał wiersz, który mu się podobał, który odpowiadał jego zainteresowaniom i temperamentowi. 
   Poziom zaprezentowany przez uczniów był bardzo wysoki. Recytacji towarzyszyły ogromne emocje. Publiczność śmiała się i smuciła, wszystko w zależności od utworu, który prezentowano. 
   Do kolejnego, miejskiego etapu konkursu dostały się następujące osoby: Aleksandra Urban z kl. IVa, Martyna Komenda z kl. IVb, Wiktoria Kołpaczek z kl. IVc oraz Aleksandra Sinkiewicz z kl. VIc. 
   Gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom, publiczności oraz mamie jednej z uczennic, która zgodziła się zasiadać w jury. 
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Piotr Pałac, Iwona Szczuka, Edyta Talarowska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content