Szkolne Przygody Gangu Swojaków


W I półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy 2c wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Celem projektu było ukazanie uczniom piękna polskiej przyrody oraz uwrażliwienie ich na dbałość o środowisko naturalne.

Bohaterowie akcji, czyli Swojaki – wśród których były zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżyły dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągnęły dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury!

Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać podczas wykonywania konkursowej pracy plastycznej w formie mapy Małej Ojczyzny, na której zostały zaprezentowane zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, obejrzały prezentację przygotowaną w ramach projektu, filmy edukacyjne dotyczące zwierząt chronionych w Polsce oraz uczestniczyły w wycieczkach do parku i lasu. W przygotowanie pracy zostali zaangażowani także rodzice, z którymi dzieci wykonały w domu elementy makiety. Niektóre sylwety zwierząt zostały zrobione przez dzieci podczas zajęć plastyczno-technicznych w szkole. Po skompletowaniu wszystkich elementów uczniowie umieszczali zwierzęta w odpowiednich miejscach na mapie Polski. Była to wyjątkowa lekcja przyrody. Dzieci były zachwycone, a w nagrodę otrzymały imienne certyfikaty udziału w projekcie.

Małgorzata ŁukowskaSwojaki

fot. Małgorzata Łukowska

 

dyplom

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content