„Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc”

   28.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spektakle profilaktyczne teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowane: „Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc” dla młodszych dzieci oraz „Wielka ucieczka” dla klas IV-VI.

   Pierwszy spektakl poruszał problem szacunku wobec zwierząt, potrzeby empatii oraz opiekuńczej postawy wobec słabszych. Aktorzy chcieli pokazać młodym widzom, że te istoty, podobnie jak ludzie, odczuwają ból i emocje. Mają swoją osobowość i potrzeby.

   Kolejny spektakl – „Wielka ucieczka” – poruszał problem uzależnień od dopalaczy. Odwoływał się do asertywności i zdrowego stylu życia. Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Przedstawienie uczyło, w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przezywania trudności.

   Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami oraz oddziałującymi na wyobraźnię utworami muzycznymi.

   To artystyczne wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki otrzymaniu przez szkołę środków z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.

Aneta Kochanowicz

fot. Aneta Kochanowicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content