Sukcesy uczniów SP 1 Żary

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach odnieśli w tym roku wiele sukcesów. Oto oni:

   Uczniowie klas trzecich:
Magdalena Dawczyk – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”;
Paweł Stankiewicz – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Martyna Góra – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia; • Maciej Jasinowski (kl. 3) – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”;
Emilia Mazurkiewicz – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Ksawery Błaszczuk – laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”;
Karolina Witka – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia;
Agnieszka Dudkiewicz – wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Milena Wójtowicz – laureatka Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, laureatka Powiatowego Lubuskiego, Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki, wyróżniona w prezentacjach wojewódzkich Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2015.

   Uczniowie klas starszych:
Anna Reczyńska (kl. 6) – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa;
Amanda Majsnerowska (kl. 6) – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Stulecie urodzin ks. Jana Twardowskiego”;
Emilia Żelazek (kl. 6) – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, zajęła I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 60 i 300m oraz I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Anna Matkowska (kl. 6) – I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Aleksandra Demidowicz (kl. 6) – I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Nina Pawłow (kl. 6) – I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Alicja Dudkiewicz (kl. 6) – III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w pchnięciu kulą;
Dominik Kominek (kl. 6) – wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Mateusz Murias (kl. 6) – III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w czwórboju chłopców oraz III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku wzwyż;
Oliwia Różewicz (kl. 5) – I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę Kresową i Budujemy Makiety Zabytków Kresowych”;
Jakub Góra (kl. 6) – II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę Kresową i Budujemy Makiety Zabytków Kresowych”;
Gabriela Rubczyńska (kl. 6) – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko- -Plastycznym „Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy”;
Kinga Dowjat (kl. 5) – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”;
Filip Lidtke (kl. 5) – wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Paweł Bojakowski (kl. 5) – wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Anna Drapała (kl. 4) – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”.

   Oczywiście wielu uczniów odnosiło też sukcesy w zawodach niższego stopnia.
   Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Edyta Talarowska


(na zdjęciu dzieci młodszych – od lewej: Martyna Góra, Ksawery Błaszczuk, Maciej Jasinowski, Magdalena Dawczyk, Paweł Stankiewicz, Karolina Witka, Emilia Mazurkiewicz; na zdjęciu dzieci uczniów klas starszych – od lewej: Anna Matkowska, Jakub Góra, Mateusz Murias, Aleksandra Demidowicz, Kinga Dowjat, Amanda Majsnerowska, Alicja Dudkiewicz, Anna Drapała, Nina Pawłow).

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content