Sukces na XV Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2014

   W dniu 19 września 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się podsumowanie XV Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży, cyklicznej imprezy odbywającej się od 1986 roku. Nasza szkoła, jako jedyna w mieście i regionie oraz jedna z nielicznych w kraju, bierze udział w tym konkursie od 1. połowy lat 90-tych. W poprzednich edycjach Biennale nasi uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia, a liczne prace trafiały na wystawę pokonkursową. Nie inaczej było w tym roku. Do konkursu zgłoszone zostały 22 prace. Na wystawę pokonkursową trafiło 16 ekslibrisów, a wśród nich praca Jakuba Góry z klasy VIa, który uzyskał wyróżnienie w grupie wiekowej 11 do 15 lat.
   Prace grafików z Jedynki znalazły się wśród 299 ekslibrisów wykonanych przez 235 młodych autorów z 11 krajów – z Polski oraz między innymi z Niemiec, Rosji, Tajwanu, Węgier, Indii…
   Jakubowi gratulujemy, a na wystawę pokonkursową biblioteka zaprasza do 15 listopada 2014 r.
Andrzej Woźniak

fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content