„Sprzątanie świata – Polska”

   „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji “Nasza Ziemia”. (źródło: strona organizatora)
   20 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, jak co roku, wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło to Podaj dalej… Drugie życie odpadów. Uczniowie klas II – III sprzątali teren wokół budynku szkoły oraz miejsce przy pomniku pamięci przy ul. Szymanowskiego, a także pobliską siłownię, natomiast uczniowie klas IV – VI sprzątali okolice skateparku oraz park przy ul. Paderewskiego. Wszyscy pamiętali o segregacji odpadów.
   W związku z akcją uczniowie klas II-III wzięli udział w konkursie pod hasłem „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”. Był to konkurs na krótkie wierszyki i rymowanki, mówiące o sprzątaniu świata oraz segregacji odpadów. Wyróżnione wierszyki i rymowanki zawisły na tablicy w holu szkolnym.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska

fot. Patrycja Dudkiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content