Sprawozdanie z wycieczki do Archiwum w Żarach

   Dnia 16 grudnia 2011 r. wybraliśmy się z nauczycielem historii, p. Bożeną Masłowską do Archiwum w Żarach. Kiedy wychodziliśmy ze szkoły, zaczął padać deszcz. Mimo to bezpiecznie dotarliśmy do wyznaczonego miejsca.
   Na nasze spotkanie przyszła bardzo miła pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się ta instytucja. Pani opowiadała długo i ciekawie, a następnie pokazała nam stare księgi, które omówiła. Dowiedzieliśmy się, że dawniej księgi oprawiano w skórę i czasami nakładano na nie żelazne oprawy, aby się nie niszczyły.
   Następnym punktem programu było zwiedzenie magazynu, w którym przechowuje się księgi o wartości historycznej. W tym magazynie znajduje się przyrząd do badania wilgotności i temperatury pomieszczenia.
   Potem przenieśliśmy się do Sali Wystawowej. Tam przewodnik poleciła nam zadanie związane ze składaniem pudełek do przechowywania dokumentów. Obok Sali Wystawowej znajdował się następny magazyn, w którym obejrzeliśmy dokumenty mieszkańców Żar. I na tym wycieczka się skończyła. Podziękowaliśmy pani przewodnik i wręczyliśmy jej piękny dyplom za możliwość zwiedzenia Archiwum.
Wiktoria Karpińska, 4b

fot. Bożena Masłowska


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content