Sprawozdanie z wycieczki do Jezior Wysokich

   Dnia 05.04.2014 r. pojechaliśmy z kolegami i koleżankami z klas trzecich i czwartych na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Naszymi opiekunkami były panie Bożena Masłowska i Wioletta Bas.
   Zaczęliśmy od zwiedzania muzeum, w którym znajdowały się ciekawe eksponaty oraz tablice informacyjne z wiadomościami o lesie i ochronie przyrody. Każda z sal miała swoją nazwę. Najpierw zwiedziliśmy pomieszczenie, gdzie znajdowały się informacje na temat hodowli lasu. Zobaczyliśmy szyszki z różnych stron świata. Szczególnie zachwyciła nas ogromna szyszka z drzewa w Kanadzie. Dowiedzieliśmy się, że najczęstszą przyczyną pożarów jest palenie ognisk w niedozwolonych miejscach w lesie.
   Następnie udaliśmy się na wieżę, która ma czterdzieści metrów wysokości. Z góry oglądaliśmy przez lornetki piękne widoki. Gdy z niej zeszliśmy, poszliśmy na ognisko, gdzie smażyliśmy kiełbaski i jedliśmy różne przysmaki.
   Po miło spędzonym czasie przy ognisku udaliśmy się na spacer po lesie. Przewodnik oznajmił nam, że zaprasza nas na lekcję, której temat to: „Lekcja o lesie w Lesie”. Pan leśniczy opowiadał nam o warstwach lasu, o zwierzętach tam żyjących i drzewach.
   Na koniec zobaczyliśmy potomków najstarszych drzew, które zostały przywiezione z różnych części kraju.
   Uważamy, że pomimo złych warunków pogodowych wycieczka bardzo się udała, wszyscy wrócili szczęśliwi.
Aleksandra Urban
Oliwia Różewicz

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content