Sprawozdanie z wycieczki do Żagania

   20 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Żagania w celu zwiedzenia Biblioteki Poaugustowskiej i Pałacu Książąt Żagańskich. Naszymi opiekunkami były p. Bożena Masłowska i p. Małgorzata Rupala.
   Najpierw zwiedzaliśmy Bibliotekę. Nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o księgozbiorze, pokazał schody mieszczące się w szafie i cztery pomieszczenia z bardzo starymi książkami. Wraz z opiekunkami weszliśmy do pokoju (z religijnymi malowidłami na suficie) w którym znajdowały się woluminy przepisywane przez Augustynów. Obecne książki nie są już tak duże i bogato zdobione, a przede wszystkim nie są pisane odręcznie. Na zakończenie tej części wycieczki wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi.
   Kolejnym punktem naszej wyprawy do Żagania była wizyta w Pałacu Książąt Żagańskich. Po dotarciu na miejsce weszliśmy do pomieszczeń pałacu, które z ciekawością zwiedzaliśmy oraz do podziemi. W piwnicach znajdowały się wystawy rzeźb diabłów. Były one w różnych kolorach i pozach. Rzeźbiarz tworzący tę kolekcję musiał się bardzo napracować.
   Podsumowanie wycieczki odbyło się w pizzerii. Podczas jedzenia dzieliliśmy się wrażeniami z całego dnia. To była bardzo udana wycieczka. Oby takich więcej…
Emilia Żelazek, 4b
fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content