Spotkanie z terapeutą

   15.12.2015 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z psychoterapeutą Zbigniewem Kamratem pod hasłem: „Psyche Szakal”. W debacie brali udział uczniowie klas szóstych (łącznie 68 uczniów).
   Warsztaty dotyczyły problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Uczniowie dowiedzieli się, jak groźne i niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje chemiczne o działaniu psychoaktywnym. W trakcie debaty poruszana była także problematyka spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał uczniom przyczyny, skutki, a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek. Po spotkaniach uczniowie wyrażali bardzo pozytywne opinie, a wielu z nich stwierdziło, że była to dla nich jedna z wartościowszych lekcji profilaktycznych. Program był zrealizowany dzięki sfinansowaniu ze środków MKRPA w Żarach.
Aneta Kochanowicz

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content