Spotkanie z kuratorem sądowym

   Dnia 28.10.2019 r. i 05.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się spotkania dla uczniów klas VI-VIII z kuratorem sądowym Bartoszem Wiatrowskim. Spotkanie to było realizacją zadań profilaktycznych w ramach edukacji prawnej, jako sposobu promowania wiedzy prawniczej oraz zapobiegania przestępczości.
   Pan kurator mówił o dostrzeganych problemach w funkcjonowaniu młodzieży. Opowiedział zebranym, czym jest demoralizacja, przestrzegał przed negatywnym wpływem nieodpowiedniego towarzystwa oraz szeroko omówił zjawisko cyberprzemocy. Informował o konsekwencjach prawnych złego zachowania, w jakich okolicznościach Sąd przyznaje nadzór kuratora, a także wspomniał o możliwych konsekwencjach prawnych stosowanych wobec nieletnich. Przestrzegał przed nieprawidłowym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych.
   Spotkanie z kuratorem sądowym było dla wszystkich wartościową lekcją. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, zadawali liczne pytania najczęściej dotyczące cyberprzemocy.
Dominika Michalak i Aneta Kochanowicz

fot. Dominika Michalak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content