Spotkanie z kombatantem, p. Kazimierzem Treiderem

   W poniedziałek, 21 września 2015 r., z inicjatywy nauczyciela historii, p. Bożeny Masłowskiej, odbyło się spotkanie uczniów SP 1 z kombatantem, uczestnikiem walk w czasie II wojny światowej, p. Kazimierzem Treiderem.
   Mimo sędziwego wieku, p. Kazimierz, chodząc wśród uczniów, odpowiadał na ich pytania. Z owych odpowiedzi wyłonił się obraz życia naszego gościa, który walczył o wolność Polski i Europy. Dzieci słuchały i zdobywały cenną wiedzę o minionych czasach, czasach naznaczonych cierpieniem, heroicznym poświęceniem i ofiarą.
   Na koniec spotkania uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki.
   Tego typu spotkania to niezwykła okazja, by dotknąć historii, poznać ją nie z książek, lecz z opowieści ludzi, którzy ją tworzyli.
Piotr Pałac, Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content