Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

alt   

alt

Dnia 10 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą – autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką, współautorką podręczników, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III c z wychowawczynią. Pani Małgorzata okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą i z poczuciem humoru osobą. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników. Autorka opowiadała o sobie, o inspiracjach i pomysłach na pisanie książek, zachęcając do ich czytania. Zaprezentowała swoje książki, czytając ich fragmenty. altPrzygotowała także baśniowe zagadki oraz zdania-łamańce językowe, z którymi wszyscy musieli się zmierzyć. Oprócz tego dzieci mogły zadawać pytania, na które pani Małgorzata chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z autorką. 

alt

   Sposób, w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i spontaniczność sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy. Na zakończenie, w podziękowaniu za spotkanie, pani Małgorzata otrzymała drobne upominki. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach i na specjalnie przygotowanych kartkach. Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.

Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content