Spacer po Parku Mużakowskim

   W sobotę, 5 października 2013 r., wybraliśmy się do perły naszego regionu – Parku Mużakowskiego w Łęknicy. W wycieczce brali udział uczniowie klas czwartych. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. W towarzystwie miłego przewodnika zwiedziliśmy niezwykle piękne miejsca, które co roku przyciągają tysiące turystów szukających ciszy, spokoju, ładu, porządku oraz odpoczynku.
   Park Mużakowski (niem. Park von Muskau, Muskauer Park lub Fürst-Pückler-Park) to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech, całość zajmuje prawie 730 ha powierzchni. Jego twórcą był niemiecki omnibus – arystokrata, podróżnik, pisarz i architekt krajobrazu, książę Hermann von Pückler. Miejsce to jest żywym dziełem sztuki. Tworzone latami, stanowi ważne świadectwo ukazujące możliwość symbiozy człowieka z naturą.
   Dowiedzieliśmy się sporo o historii parku, o zmianach, które w nim zachodziły, o gatunkach drzew i pałacu wznoszącym się dumnie pośród wyniosłych, wysokich drzew.
   Po wyczerpującej, ożywczej wędrówce, oddaliśmy się rozkoszom ziemskim, wcinając ze smakiem kiełbasę.
   I Was zapraszamy do wędrówki po Parku Mużakowskim. Wcześniej zobaczcie zdjęcia.
Bożena Masłowska, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content