Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

   Rzeczywiście, niejaki Henio załatwił nam wszystkim, że nie musieliśmy iść do szkoły 1 września. Miło z jego strony, nieprawdaż? Spotkaliśmy się za to w poniedziałek, 2 września o godzinie 9 na placu apelowym przed naszą piękną, zieloną i otoczoną zielenią, szkołą.

   Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przybyli goście z Urzędu Miasta w Żarach: p. Edward Łyba, wiceburmistrz oraz p. Elżbieta Maj, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Przywitali oni rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, po czym pan Łyba przedstawił zgromadzonym nowego dyrektora szkoły, p. Agnieszkę Ropską. Pani Dyrektor także przywitała zebranych, a w swoim wystąpieniu wyraziła nadzieję, iż Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina będzie dla wszystkich drugim domem.

   Przywitano również uczniów klas pierwszych, którzy – podobnie jak my jakiś czas temu – nieco się obawiają tego, co nowe, czyli szkoły, lekcji, korytarzy, hałasu i wielu innych spraw. Nauczyciele oraz brać uczniowska nie pozwolą jednak, aby źle się czuli w jej murach. Za miesiąc nie będą pamiętać o niepokoju związanym z rozpoczęciem nauki w podstawówce!

   Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

   Możemy się założyć, iż niejeden nauczyciel pomyślał w czasie apelu o byłych szóstoklasistach. Nie ma ich już z nami, taki jest bieg rzeczy na tym świecie. Są nowe klasy szóste, są uczniowie klas pierwszych. To piękne, że możemy obserwować rozwój młodych ludzi, obserwować, jak przychodzą i odchodzą, choć niewątpliwie budzi to także smutek w nas samych.

Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content