Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty!

   3 września, dwa dni później niż zwykle, rozpoczął się nowy rok szkolny. Pogoda, trzeba przyznać, od kilku lat nam sprzyja. Skąpani w słońcu, pełni zapału, z uśmiechem na twarzach spotkaliśmy się po dwumiesięcznym odpoczynku. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dała komendę, wprowadzono sztandar szkoły, przy dźwiękach hymnu narodowego wciągnięto na maszt flagę Polski. Reprezentanci wszystkich klas zgłosili ich obecność na uroczystym apelu. Pani Dyrektor, dr Ewa Krauze-Michalska przywitała zebranych: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i, przede wszystkim, dzieci, które rozpoczęły kolejny rok różnego rodzaju zmagań. Będą wszak one reprezentować szkołę w zawodach sportowych, podczas których zawsze odnosimy spore sukcesy. Nie zabraknie też zwycięstw w konkursach przedmiotowych, owoców intensywnej pracy wielu umysłów. Zdecydowana większość jednak będzie codziennie wykonywała swoje zadania najlepiej jak potrafi, bez rozgłosu i fanfar.
   W sposób szczególny przywitano pierwszoklasistów, to dla nich niezwykle ważna chwila – rozpoczęli bowiem przygodę, która nie skończy się za sześć, lecz będzie trwać co najmniej dwanaście lat!
   Et gaudium et solacium in litteris est. Nauka dostarcza radości i pociechy. Pomyślcie o tym! A tymczasem życzymy wszystkim, żeby nasza szkoła była drugim domem dla każdego, kto tylko przekroczy jej progi.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content