„Rodzinnie na wyjeździe”

– pod takim hasłem odbyła się w dniu 9 czerwca 2013 wycieczka do Parku Mużakowskiego zorganizowana przez SP nr 2 dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Fotograficznego „Moja Rodzina”. Z naszej szkoły laureatami zostało dwoje uczniów z klasy 4a: Emilia Miszkiel, która zajęła I miejsce w kategorii plakatu (temat: „Ja i moja szczęśliwa rodzina”) i Jakub Góra, który zajął II miejsce w kategorii logo (temat: „Żary – miasto przyjazne rodzinie”). W myśl Regulaminu Emilka w nagrodę mogła zabrać ze sobą na wycieczkę czworo członków swojej rodziny, a Kuba – troje.

W programie wycieczki było:

  • zwiedzanie Parku Mużakowskiego po obydwu stronach Nysy Łużyckiej
  • wystawa multimedialna „Pückler” w Nowym Zamku
  • wejście na wieżę widokową
  • zwiedzanie parku w Kromlau
  • obejrzenie z wieży widokowej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, w tym rekultywacji terenu pokopalnianego.
Pomimo tego, że dwa ostatnie punkty programu przebiegały przy wtórze grzmotów, błyskawic i padającego deszczu, to i tak humor nikogo nie opuszczał. Wycieczkę ufundował Burmistrz Miasta Żary, a całość po mistrzowsku pilotowała pani Kostecka ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content