Regionalny Festiwal Kodowania w Głogowie

   W piątek 8 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą Karoliną Wojtiuk i nauczycielem informatyki Cezarym Sułkowski wzięli udział w Regionalnym Festiwalu Kodowania pod hasłem „Programuj z Kopernikiem” w Głogowie. Dzieci brały udział w warsztatach programowania robotów Lego Mindstorms EV3 Education, mBot, Photon i Dash, programowania i mechatroniki w oparciu o modułowy zestaw BeCreo oraz zabawami z Makey Makey. Uczniowie programowali w programie Scratch z wykorzystaniem robotów Finch, kodowali z wykorzystaniem gry Scottie Go oraz na tablecie z wykorzystaniem aplikacji Scratch Jr i Cargo Bot.
   Wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach programowania i druku 3D oraz malowania pisakami 3D. Podczas całej imprezy wszyscy chętni mogli aktywnie przenieść się w wirtualną rzeczywistość ubierając gogle, biorąc w ręce dwa kontrolery i nakładając słuchawki. Dodatkowo dla uczestników dostępne były stanowiska z konsolami do gier, przy których można było rozładować emocje i poskakać w rytm muzyki, naśladując wyświetlanych na ekranie wodzirejów.
   Zadowoleni z zajęć i spotkania z nowymi technologiami uczniowie już myślą o przyszłorocznym festiwalu… może w SP1 Żary?
Cezary Sułkowski

Fotorelacja

alt

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content