Projekt “Od grosika do złótówki” w klasie 2a

   Uczniowie klasy 2a uczestniczą w projekcie z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa w różnych warunkach życia dnia codziennego “Od grosika do złótówki”.
   W ciągu dziesięciu miesięcy podróżują po planetach Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złótówka. Zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebnego im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami podczas różnych zabaw i działań. Każdy z uczniów prowadzi “Dziennik podróży”, gdzie umieszcza swoje wykonane zadanie. Istotnym elementem projektu jest współpraca z rodzicami. Prowadzą oni ze swoimi dziećmi rozmowy na tematy związane z edukacją finansową i z zakresu bezpieczeństwa. Po każdych zajęciach dzieci otrzymują znaczki z napisem “Porozmawiaj ze mną o…”.
Wiesława Półtorak

fot. Wiesława Półtorak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content